נעים להכיר- דוד פלנט

מי אני ?

"מי את?" שאל הזחל

 זו לא הייתה פתיחה מעודדת לשיחה. אליס השיבה בביישנות מה "אני בקושי יודעת אדוני, ברגע זה – לפחות אני יודעת מי הייתי כשקמתי הבוקר, אבל אני חושבת שהשתניתי כמה פעמים מאז" (מתוך אליס בארץ הפלאות).

אז קודם כל אני מישהו שבוחר לענות על השאלה "מי אני" בציטוט מאליס בארץ הפלאות, לפני הביוגרפיה הסטנדרטית. עבורי שיחה, שאלה, סיפור, שינוי, זחל ופרפר, ארץ הפלאות, ידיעה וחוסר ידיעה, הם מרכיבים משמעותיים ומרגשים בקורות החיים שלי, יותר מנתונים כמו ניסיון תעסוקתי, השכלה, מצב משפחתי ושליטה במיומנויות מחשב. דרך "סעיפים" כאלו ודומיהם, אני לומד להכיר את האנשים אתם אני נפגש בחיים בכלל, ואת אלו שפונים אלי לשם לימוד, ייעוץ, אימון, טיפול וליווי.

אנסה להציג כאן את קורות החיים שלי, בדרכי:

 

השכלה:

אספתי הרבה תעודות, אקדמאיות ומקצועיות בתחומי הניהול, החינוך הפסיכולוגיה, אימון, גישור וטיפול. זו לא ההשכלה שלי באמת. מה שחשוב לי באמת ממה שלמדתי, זה לזהות מורים מכל רחבי תבל, מכל התרבויות ומכל הזמנים, שעוזרים לי לא רק לדעת אלא גם להבין, שמאתגרים אותי להפוך את מה שהם נותנים לי לשלי. מורים דגולים שחשפו בפני עולמות חדשים, מנבכי הקבלה והפילוסופיה ועד לחכמות המזרח, מתורת ישראל ועד תורות הנפש העתיקות והחדשות ביותר. ולמדתי שערכו של כל דבר שלמדתי נבחן בסופו של דבר ברגע בו אני צריך ליישם אותו, במפגש עם עצמי ועם מי שמולי.

 

owl
כאן תמונה שלך

 

נסיון תעסוקתי:

ניהלתי ויזמתי פרויקטים רבים בתחום החינוך הבלתי פורמלי וההתפתחות האישית בארץ ובחו"ל, אבל זה פחות רלוונטי למי שאני היום, אבל ניסיון החיים המגוון שצברתי עוזר לי להבין את החיים ואת בני האדם. וכשהוא מתחיל להפריע, אני שולח אותו לנדנד למישהו אחר.
כיום אני מלווה תהליכי צמיחה ושינוי בגישה המשלבת ייעוץ, אימון וטיפול בהתאם למה שרוצים לקבל ומה שאני יכול לתת. בשבילי, המסע בו אני מלווה אותך – הוא בשבילך, עבורך ובדרך שלך. לפי מה שנכון לך, אני תומך בך בתהליכי ריפוי של מקומות כואבים וחוסמים, ובתהליכי צמיחה לשם שינוי. כשותפים אנו מסכמים יחד, מאיפה מתחילים את המסע, מה רוצים לקבל ממנו, איך לעבור אותו באופן הכי טוב, איך להנות מהדרך ולאן נרצה להגיע.
במקביל, עוסק בהכשרת מאמנים ומלווי תהליכי חיים לפי השיטה שפיתחתי, וממשיך לפתח.
הגישה שלי משלבת תהליכי עומק אישיים בעבודה פרטנית עם דינמיקה קבוצתית בתהליכים קבוצתיים. תהליכי ליווי והוראה המשלבים תאוריה ופרקטיקה של עקרונות הפסיכולוגיה החיובית, האימון הקו-אקטיבי, והאינטלגנציה הרגשית, יסודות הפסיכותרפיה וסודות הריפוי, ומגוון רחב של כלים מעשיים מעולמות ידע והשראה מגוונים. נהנה במיוחד לשלב עבודה עם סיפורים קצרים ועמוקים, ניתוח סרטים, והעברת סדנאות ממוקדות נושא כגון: משחקים, תאטרון, פלייבק ופסיכודרמה, פיתוח חשיבה יצירתית, פתרון קונפליקטים באמצעות גישור, התמודדות עם רגשות ומשברים, מדיטציות אקטיביות, יישומים מעשיים לתפישות רוחניות וקבלה ועוד.
כמו כן כותב ספרים ומאמרים בנושאים שמרגשים אותי. אין כמעט דבר שעושה לי את זה כמו להבין משהו חדש ולשתף בתובנה ובחוויה. לשמחתי רבים מוצאים בכך תועלת.

מצב משפחתי:

הייתי נשוי, הייתי גרוש, אהבתי ושנאתי. למדתי מהכל ואני מאמין באהבה.
זכיתי להורים נפלאים שנתנו לי כל מה שיכלו לתת, ולקחו ממני כל מה שלא יכלו לתת, תמכו בי ופגעו בי, כמו כל הורה.
הולדתי ילדים נפלאים, נתתי להם מה שיכולתי לתת, לקחתי מהם מה שלא יכולתי לתת, תמכתי בהם ופגעתי בהם. כמו כל הורה.
כיום אני לומד כל יום מחדש, להיות בן, בן זוג, הורה, ומעביר את זה הלאה, לכל מי שרוצה לקבל.

תחביבים:

אין לי תחביבים, יש לי אהבות, לחבב זה נחמד לאהוב זה נפלא: חברים – גם את אלא שמרגיזים נורא. סרטים וסדרות – לא חשוב הז'אנר העיקר שעשוי טוב ומרתק. ספרים וסיפורים – גם לקרוא וגם לכתוב. זה המקום השני שהכי גורם לי לצמוח. הראשון זה מפגש אנושי – עם אנשים ועם עצמי. טיולים – מפסגות ההימליה ועד הרי ירושלים, הכי אוהב הרים. הכי אוהב חדש ושונה ומוזר. הכי הכי אוהב לגלות, לא נופים חדשים, אלא עיניים חדשות. עיניים שלי, עיניים שלך. לבשל – כולם אומרים שסוף הדרך, אבל לא יכול לשחזר, תמיד מאלתר. לארח – אלוף באמת. שמח כשבאים, שמח כשהולכים (אוהב גם את הספייס שלי), הכי שמח כשהם איתי. מוזיקה – לנגן ולשמוע, כמעט כל דבר, בעיקר מה שגורם ללב לרקוד, וגם לגוף. ליצור – בעיקר אסוציאציות מעולמות רוח שונים, שמהם אני בונה כלים חדשים להבין ולהסביר את מה שחשוב בחיים, לדעתי.

מיומנויות

סקרן בלתי נלאה.
מסוגל להקשיב למה שנאמר לשמוע את מה שלא נאמר, ולהרגיש את מה שצריך. אגב, בשלש שפות, עברית אנגלית ורוסית.
אלוף בלהפוך דבר עמוק ומורכב למובן.
יודע לדעת כשנכון, ולא לדעת כעוד יותר נכון.
אין לי תשובה לכל שאלה, אבל יש לי שאלה לכל תשובה.
מנוסה במציאת פתרונות יצירתיים לבעיות 'לא פתירות'.
מעולה בהפיכת חלום לאקסל.
קוסם באסוציאציות וחיבורים בין תובנות וכלים מעולמות שונים.
נפגש עם מי שאיתי באמפטיה, רגישות, קבלה והכלה בלי שיפוטיות.
מעולה ביצירת בטחון ואמון של מי שאיתי בי ובמה שקורה ביננו. אני קיר משען או כרית, לפי מה שצריך.
מכניס אורחים מכל הלב, לביתי ולליבי. אצלי ואיתי הם מרגישים הכי בבית.
יודע להיות במקומות כואבים ולצמוח מהם.
יודע לזהות אפשרויות לשינוי וצמיחה.
אופטימי וחיובי באופן מדבק.
מוצא סיפורים מעוררי השראה לכל סיטואציה.
מאסטר של אהבה ונתינה.
שובב וספונטני, כזה שכיף להיות איתו, ובדרך כלל גם לקבל ממנו משהו מועיל בדרך.
מסובך ושרוט אבל כל כך פשוט.
האמת היא שיש עוד הרבה, אבל אני גם צנוע, אז נעצור כאן

אז זה קצת עלי, ואם מרגיש לך שיש לך מה לקבל ממני, גם אם לא ברור לך מה בדיוק, אז אשמח לדבר ולהכיר יותר טוב

צרו קשר

התקשרו עכשיו לתפנית בחייכם

go@4change.co.il